r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      

Szopka Bożonarodzeniowa 2017 10.12.2017

Szopka Bożonarodzeniowa 2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 43 w Lublinie od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie miłośników tradycji szopek bożonarodzeniowych.

         Wielokrotnie udawało nam się zajmować miejsca na podium w tym konkursie. Naszą szkołę będą reprezentowały trzy prace, jak co roku wyłonione w eliminacjach szkolnych. Komisja konkursowa  wybrała szopkę wykonaną przez uczennice klasy IV: Darię Grzeszczak i Martynę Wolak oraz szopki uczennic z klasy VI: Judyty Woś i Dominiki Małyski. Trzymamy mocno kciuki za nasze artystki, aby ich prace zostały zauważone i docenione.
        Finał konkursu odbędzie się podczas kiermaszu w dniu 12 grudnia 2017 o godz. 16:15 w szkole przy ul. Śliwińskiego 5. Konkursowe szopki i ozdoby świąteczne będzie można podziwiać i nabywać, a cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Zachęcamy uczniów naszej szkoły wraz  z rodzicami do włączenia się w tę akcję. 

 

W dniu 12.12.2017r wraz ze zdobywczynią trzeciego miejsca Dominika Małyską na szczeblu wojewódzkim konkursy szopek uczestniczyliśmy w rozdaniu dyplomów i nagród a następnie obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 i 3 integracyjnych w tamtejszej szkole. 

 

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO