13.12.2015

Sukcesy w VII Edycji Konkursu Szopka Bożonarodzeniowa

Nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w konkursie dla miasta Lublin i gminy Garbów „ Szopka Bożonarodzeniowa”. 4 grudnia został rozstrzygnięty, przez komisję w składzie: p.Małgorzata Podolska, p,Urszula Rondoś i p.Halina Zarzeka, etap szkolny, w którym: I miejsce zajęła szopka wykonana przez uczennice klasy V Julię Wolak, Maję Rozwadowską i Klaudię Skwarek, II miejsce zajęła szopka wykonana przez siostry Julię Salamandrę kl.V  i Klaudię Salamandrę  kl.VI, zaś III miejsce zajęła szopka wykonana przez uczennicę klasy IV Judytę Woś. Szopki te zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie, gdzie następnie uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu.
11 grudnia poznaliśmy wyniki  tego etapu i okazało się, że szopka Judyty Woś zajęła III miejsce, zaś szopka Julii Wolak, Mai Rozwadowskiej i Klaudii Skwarek została wyróżniona. 16 grudnia o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego odbędzie się aukcja  Szopek Bożonarodzeniowych , z której dochód zostanie przekazany na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.
Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tym konkursie, gdyż pozwala na rozwijanie ich kreatywności i pomysłowości. Prace wykonywane są  z wykorzystaniem ciekawych i nowych materiałów. Dzieci budując szopki przybliżają sobie  biblijną historię narodzin Jezusa i polskie tradycje. Udział w konkursie rozwija wyobraźnię uczniów, pozwala doskonalić umiejętność planowania i wykonywania swoich pomysłów..

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i bardzo dziękuję jednocześnie zachęcając do udziału w następnych edycjach.

Urszula Lasota-Woś

Szopki Bożonarodzeniowe