UMIEM PŁYWAĆ 16.01.2016

UMIEM PŁYWAĆ

Już po raz czwarty kolejna grupa naszych uczniów będzie uczestniczyć w Projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki program adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Założeniem projektu jest systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania w wymiarze co najmniej 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Zajęcia dla dzieci są nieodpłatne. Koszty transportu/dojazdu na zajęcia, wynajem pływalni, obsługę instruktorską i ubezpieczenie uczestników opłaca Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Garbów. Opiekę nad dziećmi w formie wolontariatu sprawują nauczyciele oraz rodzice. W tym roku beneficjentami projektu z naszej szkoły są uczniowie klasy pierwszej. Zajęcia będą odbywały się w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Dziękujemy Wnioskodawcy tj. Gminie Garbów. Dzieciom życzymy powodzenia w nabywaniu jakże ważnej życiowej umiejętności.