Słodkie chwile w przedszkolu 19.04.2023

Słodkie chwile w przedszkolu

Już po raz drugi w tym roku szkolnym przedszkolaki z Bogucina mogły poczuć się jak prawdziwi Chocolatiers.

To za sprawą niezwykle słodkich warsztatów czekoladowych, przygotowanych przez firmę Delisis – Siostry Rejmak. Panie przywiozły ze sobą niezbędny sprzęt i zaczęło się! Dzieci ubrane w piękne fartuchy najpierw zapoznały się z historią czekolady, poznały jej różne smaki i rodzaje, właściwości i zastosowanie. Za pierwszym razem dzieci same wykonały czekoladowe klocki LEGO oraz 6 lizaków z białej czekolady, z mnóstwem słodkich dodatków.
Podczas kwietniowych warsztatów dzieci wykonały wielkanocne lizaki- pisanki. Gorąca czekolada z bitą śmietaną jeszcze bardziej rozgrzała nasze serca.

Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza czekolady i zabrał do domu czekoladowe smakołyki.
Na pewno jeszcze to powtórzymy.

Agnieszka Leszek

Czekolada