Przedszkolaki wypiekają świąteczne pierniki 06.12.2020

Przedszkolaki wypiekają świąteczne pierniki

Okres przedświąteczny jest dla przedszkolaków czasem bardzo pracowitym.

W tym roku maluchy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pieczenia pierników. Dzieci poznały składniki ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady higieny i bezpieczeństwa. Efektem naszej pracy były blaszki pełne miękkich i pysznych pierniczków. Ich zapach roznosił się po całej szkole. Wszystkie dzieci chętnie biorą udział w tego typu zajęciach, pieczołowicie się do nich przygotowując. Od samego rana (wyposażone przez mamy w foremki, wałeczki i fartuszki) czekają z niecierpliwością, kiedy zacznie się pieczenie ciastek. Wtedy zaczyna się wałkowanie, wycinanie, pieczenie i dekorowanie.
Ta zabawa trwa przez cały dzień, a jej kulminacyjnym punktem jest wspólna degustacja. Ciastka znikają w mgnieniu oka. ;)