r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Ogólnopolski Dzień Seniora w Bogucinie 25.11.2014

Ogólnopolski Dzień Seniora w Bogucinie

    W sobotę 22 listopada, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, Sołtys wsi Bogucin, nauczyciele, Rada Rodziców szkoły z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeniem „Mój Bogucin” i Filią Biblioteczną zorganizowali w Szkole Podstawowej w Bogucinie spotkanie dla SENIORÓW naszej miejscowości. W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: pan Robert Wójcik – Wicestarosta Powiatu Lubelskiego, pan Kazimierz Firlej Wójt Gminy Garbów, proboszcz naszej parafii ksiądz kanonik Zenon Małyszek, a także kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Marta Plecha.
    Po powitaniu zaproszonych gości, szczególne słowa pani Sołtys Aneta Wolińska skierowała pod adresem bohaterów spotkania, czyli wszystkich: młodych duchem, niekoniecznie związanych już pracą zawodową, dzielących się swoim doświadczeniem, pomagającym nam na co dzień czyli: PAŃSTWA SENIORÓW. Podziękowała wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością spotkanie i życzyła miłych, niezapomnianych wrażeń z rozpoczętego wieczoru.
    W części oficjalnej wręczono list - podziękowanie skierowane do władz Starostwa i Gminy Garbów za podjęcie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscowości Bogucin. W imieniu mieszkańców Bogucina oraz społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Bogucinie list wręczyła Radna Gminy Garbów – pani Lidia Michoń.
    Goście zabierając głos podkreślili jednomyślność i zgodę w działaniach dających poczucie bezpieczeństwa i ułatwiających codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Seniorom życzono zdrowia i wyrażano uznanie dla ich aktywności.
    Atrakcją dla uczestników spotkania były występy Zespołu Tańca Ludowego ,,Bogutki”, a także najmłodszych dzieci z repertuarem ,,Miała baba koguta… i nie tylko”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bogucinie zaprezentowały skecze, wiersze i piosenki. Występom towarzyszył poczęstunek oraz pokaz rękodzieła, a także kiermasz bożonarodzeniowy. Miłym gestem było wręczenie Seniorom upominków –,,kartek z kalendarza” z pamiątkowym wpisem.
    „DZIEŃ SENIORA’’ to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę, zaznali niedostatku. Pomimo tych doświadczeń, dokonali rzeczy niezwykłych. Tworzyli na nowo i z sukcesem rodzinne kręgi, wychowali kolejne pokolenia, zapewnili swoim dzieciom, wnukom i prawnukom poczucie sensu i pewności, a życie dostarczyło i dostarcza im wielu radości, zaś trudy i życiowe doświadczenia są wspaniałym darem w naszą, społeczną pamięć.
   
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie miłej uroczystości, a także sponsorom dzięki którym było możliwe przygotowanie poczęstunku serdecznie DZIĘKUJEMY.

                                                                                                  Organizatorzy
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO