ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW PRZEZ BIBLIOTEKĘ 27.05.2020

ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW PRZEZ BIBLIOTEKĘ

Poniżej umieszczam harmonogram oddawania podręczników przez uczniów klas IV-VIII do biblioteki szkolnej.

Bardzo proszę o przestrzeganie poszczególnych godzin, aby uniknąć pomyłek, a zarazem zachować bezpieczeństwo. Proszę powycierać z podręczników ślady ołówka, pozdejmować okładki, a stan podręczników będzie sprawdzany już na miejscu w bibliotece przy uczniu.
Klasy I-III zwracają podręczniki swoim wychowawcom.

Dni i godziny oddawania podręczników do biblioteki:

- klasa VI
  poniedziałek g.12 (uczniowie od nr 1-10)
                     g.12.30 (nr 11-19)

- klasa IV
  poniedziałek g.13

-klasa V
  wtorek g. 10 (nr 1-10)
             g. 10.30  (nr 11-18)

- klasa VIII
   wtorek  g. 11-12.30

-klasa VII
  wtorek  g.13  (nr 1-10)
              g. 13.30  (nr 11-15)

Procedury bezpieczeństwa przyjmowania książek do biblioteki na terenie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie w okresie pandemii COVID-19

1. Uczniowie korzystają z biblioteki szkolnej za zgodą rodziców (mail przesłany do nauczyciela poprzedniego dnia).
2. Podczas oddawania książek w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby.
3. Przy bibliotece może przebywać tylko jedna osoba oddająca książki.
4. Uczniowie i nauczyciel muszą przestrzegać zasady 2 m dystansu od innych osób, również ci, którzy czekają w kolejce do biblioteki.

Procedury dotyczące bezpieczeństwa ucznia przebywającego na terenie szkoły przy oddawaniu książek - zasady korzystania z biblioteki

1. Uczeń wchodzi do budynku szkoły głównym wejściem. Wchodzi do środka, kiedy w przedsionku nie ma żadnej osoby.  Uczeń powinien być zaopatrzony w maseczkę/przyłbicę.

2. Dezynfekcja rąk:
- Uczeń za pozwoleniem rodzica może skorzystać z dezynfekcji, która jest przygotowana w przedsionku, lub w obuwiu i ubraniu wierzchnim przechodzi do łazienki na parterze w celu umycia rąk mydłem
3. Uczeń po dezynfekcji kieruje się do biblioteki szkolnej (sali nr12), do drzwi, przy których odbywa się przyjmowanie książek. Pamięta o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i nie przekracza miejsca za stolikiem.
4.Uczeń zgłasza swoje imię i nazwisko oraz tytuły książek, tak aby nauczyciel mógł odznaczyć na karcie ich przyjęcie.
5.Następnie uczeń odkłada do przygotowanego pudełka swoje książki, które muszą leżeć w nim 3 doby.
6. Po oddaniu książek uczeń schodzi do łazienki na parterze w celu umycia rąk, bądź dezynfekuje ręce płynem znajdującym się w przedsionku.
7.Po dezynfekcji uczeń opuszcza budynek szkoły.

Pozdrawiam                                                                                                                                         Eliza Piwko