Niezwykłe lekcje muzyki 19.04.2023

Niezwykłe lekcje muzyki

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie przedszkola i klas 1-3 szkoły w Bogucinie biorą udział w cyklu 10 koncertów edukacyjnych, w wykonaniu artystów Filharmonii Lubelskiej.

Audycje prezentują „żywą muzykę” przy jednoczesnym wprowadzaniu małego odbiorcy w świat Filharmonii oraz tworzeniu przyjaznych więzi, pozytywnych skojarzeń i emocji. Spotkania mają charakter interaktywnej pogadanki o muzyce. Młodzi melomani mają okazję poznać poszczególnych kompozytorów i ich utwory, wejść w tajniki podstawowych zagadnień muzycznych oraz poznać bliżej najpopularniejsze instrumenty: ich budowę, cechy charakterystyczne, właściwości i walory. Ciekawa i przystępna forma koncertów dostosowana jest do wieku odbiorców i zawsze połączona jest z  zabawą i dowcipem.
Na marcowym koncercie dzieci poznały klarnet- instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych z pojedynczym stroikiem. Do tej samej rodziny należą także saksofony. Przy kojących dźwiękach utworu Łabędź Camille’a Saint- Saensa, dzieci przypomniały sobie jakie ptaki przylatują do Polski na wiosnę oraz przyporządkowały odpowiednio zagubione ptasie pióra.
Było mnóstwo śmiechu, ale też piękne wiosenne utwory muzyczne. Czekamy na kolejne koncerty.

Agnieszka Leszek

Koncerty