JUBILEUSZ SZKOŁY 10.07.2016

JUBILEUSZ SZKOŁY

Już od dziesięciu lat Szkoła Podstawowa w Bogucinie nosi imię Wandy Chotomskiej.

Z okazji rocznicy nasza szkoła zamieniła się w kolorowy ogród pełen kwiatów i motyli. Taki właśnie – radosny i barwny  jest świat ukazany przez naszą Matkę Chrzestną. Jej postawę i twórczość  najlepiej odzwierciedlają słowa „Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było”. Te słowa, które są naszym mottem przewodnim, widnieją na sztandarze naszej szkoły.
 Miło nam było ten radosny dzień uczcić razem z zaproszonymi gośćmi, którym dziękujemy za  przybycie. Uroczystość rozpoczęła msza św., którą odprawił ks. Proboszcz Zenon Małyszek w  dniu 5 czerwca.
Dalsze świętowanie miało miejsce w budynku szkoły w dniu 6 czerwca. Wszyscy obecni z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, w której ukazane zostały najważniejsze chwile z nadania szkole imienia przed dziesięcioma laty. Niezwykłym przeżyciem było wysłuchanie wypowiedzi naszej patronki. Oglądając fragmenty filmu mieliśmy wrażenie, że  jest z nami. Pani Wanda Chotomska, niestety nie mogła przybyć na uroczystość jubileuszu, ale telefonicznie przekazała życzenia i przesłała list odczytany głośno przez p. Dyrektor.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali utwory z bardzo bogatej twórczości pani Chotomskiej. Publiczność została zaproszona do wysłuchania wierszy, piosenek oraz do obejrzenia zabawnych scenek ze zbioru „Kabaret na jednej nodze”. Autorka tekstów wspaniale potrafi połączyć zabawę z pouczeniem, co doceniła publiczność oklaskując młodych artystów. Aktorzy zadbali również o  widzów proponując im wykonanie kilku ćwiczeń gimnastycznych.
Goście z zainteresowaniem oglądali wystawę zdjęć „Nasza szkoła dawniej i dziś” oraz kroniki szkolne. Kontynuacją uroczystości było spotkanie przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców, a ufundowanym m.in. przez restauratorów ,,Podolanki” oraz ,,Złotej Rybki”.
Uroczystość na zawsze pozostanie w naszej pamięci, a zawsze będziemy mogli przypomnieć ją sobie dzięki zdjęciom wykonanym przez rodzica naszego ucznia.

A. Mazur

Dziękujemy gościom za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości, restauratorom za sponsoring poczęstunku, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy włączyli się w  przygotowanie  jubileuszu. Szczególne słowa podziękowań kieruję pod adresem nauczycieli naszej szkoły, którzy nie szczędząc czasu i sił dołożyli wszelkich starań, aby jubileuszowe spotkanie  było radosnym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników.

dyrektor szkoły – A. Wójcik