IV Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglosaskiej 30.04.2016

IV Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglosaskiej

We środę 27 kwietnia uczniowie ze szkół w Bogucinie, Przybysławicach oraz Woli Przybysławskiej wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Anglosaskiej.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii pierwszej swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas I-III. Natomiast w kategorii drugiej uczniowie klas IV-VI.
Konkursowicze solidnie przygotowali się do występu oraz godnie reprezentowali swoje szkoły. Ich umiejętności recytatorskie ocenione zostały przez komisję konkursową w składzie Magdalena Mazurek, Agnieszka Mazur, Kaja Sobkowicz oraz Ewa Kowalska-Komsta. Jury zwracała szczególną uwagę na
poprawność językową, akcent i intonację, opanowanie tekstu, zgodność utworu recytowanego przez uczestnika z utworem nadesłanym w zgłoszeniu, oraz prezentację sceniczną. Oto zwycięzcy konkursu pierwszej kategorii wiekowej:
miejsce I Aleksy Bogusz (SP Bogucin)
II Fabiana Smolak (ZS Przybysławice)
III Oliwia Sołtys (ZS Przybysławice)
W drugiej kategorii wiekowej:
miejsce I zajęli egzekwo Filip Glibowski (SP Bogucin) oraz Franciszek Matraszek (ZS Przybysławice)
II Agata Staniak (ZS Przybysławice)
III Amelia Gawron (SP Wola Przybysławska)
Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, a także spędzili miło czas podczas słodkiego poczęstunku.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękując jednocześni za przybycie i serdecznie zapraszamy wszystkich za rok!

Kaja Sobkowicz
Ewa Kowalska-Komsta