Dzień Ziemi 2021 21.04.2021

Dzień Ziemi 2021

"Przywróć naszą Ziemię" to tegoroczne hasło Dnia Ziemi.

Pomimo panującego koronowirusa nasza planeta upomina się o swoje prawa. Okazuje się jednak, że tego dnia wcale nie musimy bezczynnie i biernie przyglądać się otaczającemu nas środowisku naturalnemu. Zanim przystąpimy do działania, powinniśmy poznać kilka ważnych informacji.
Po pierwsze warto pamiętać o codziennym segregowaniu śmieci. To podstawowa czynność, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeśli zależy ci na dobrej kondycji naszej planety.
Po drugie – warto zacząć oszczędzać wodę. Zwłaszcza, że już niemal wszyscy ludzie zaczynają mieć poważny problem z dostępem do wody pitnej. I jeśli możesz, to gromadź deszczówkę. Warto też pić wodę z kranu, a naczynia zmywać w zmywarce (lub misce).
Co jeszcze?
Mogę codziennie oszczędzać energię elektryczną, np. wyłączając urządzenia na noc.
Pozbierajmy śmieci wokół naszego miejsca zamieszkania, idźmy na spacer do lasu i tam pozbierajmy śmieci do worka.
Robiąc zakupy, wykorzystujmy swoje, najlepiej bawełniane, torby- starajmy się nie brać foliowych woreczków- pamiętajmy, że rozkładają się one ponad 400 lat.
Popracujmy w ogrodzie, pojeździjmy na rowerze.
W naszych drukarkach drukujmy dwustronnie, aby oszczędzać drzewa, lasy, których jest coraz mniej, a to one są fabrykami tlenu, a jednocześnie oczyszczają powietrze.

Zachęcam naszych wrażliwych uczniów i ich rodziny do obejrzenia tego niezwykłego filmu:

"HOME: Ziemia S.O.S" HD lektor PL #CinemaPolska #FlixMojo - YouTube