A Ty od wieków wstajesz... 19.04.2023

A Ty od wieków wstajesz...

A Ty od wieków wstajesz.
Coraz głębsze groby,
Co wiek cięższe kamienie i czujniejsze straże.
A czuję: stoisz znowu. I widzę Twe stopy,
I blask bije z rąk Twoich, z zmartwychwstałej twarzy.
                                                      (Wojciech Bąk, Tryumf Zmartwychwstania)

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, w szkole w Bogucinie odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas starszych wprowadzili nas w świąteczny nastrój, opowiadając o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Słowa wierszy i pieśni przypomniały zebranym, że to właśnie Zmartwychwstanie Jezusa jest fundamentem i sensem naszej wiary.

Śpiew chóru oraz solistów podczas całego występu napawał nas wzruszeniem i radością.
Uwieńczeniem spotkania Wielkanocnego były słowa uznania dla występujących uczniów i ich nauczycieli oraz złożenie życzeń wszystkim zgromadzonym przez panią dyrektor Agnieszkę Mazur.

Agnieszka Leszek

Wielkanoc