r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy 18.03.2024

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie uczyli udzielania pierwszej pomocy

112 to numer telefonu alarmowego, który powinien znać każdy z nas, bo dzięki temu można uratować komuś życie.

Jak z niego korzystać, jak udzielać informacji, aby pomoc przyszła szybko i sprawnie oraz jakie są najczęstsze przypadki, w których są wzywane służby ratunkowe dowiedzieli się uczniowie oraz przedszkolaki w czasie warsztatów przeprowadzonych w dniu 15 marca 2024r. w naszej szkole, dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. B. Pietraka w Garbowie. Przeprowadzone zostały przez pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie: p. Karolina Poleszak- koordynator oraz p. Irina Szewczyk- operator. Wszyscy uczestnicy warsztatów (od pięciolatków do uczniów ósmej klasy) dowiedzieli się w jakich przypadkach i w jaki sposób przeprowadzić resuscytację, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, nauczyli się udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym w czasie praktycznych ćwiczeń na fantomach.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i trzeba ją doskonalić właśnie w formie takich zajęć - prowadzonych profesjonalnie i z zaangażowaniem, za co bardzo paniom z CPR w Lublinie dziękujemy.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO