r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka 25.01.2018

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w całym roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 22 stycznia br. odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor ciepłymi słowami przywitała wszystkich gości. Z gorącymi życzeniami wystąpiły również przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Na specjalnie udekorowanej na ten cel scenie, dzieci przedstawiły swój program. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  Rozpoczęto od wystawienia jasełek w wykonaniu uczniów klas I – VI.  Następnie ze swoim programem wystąpiły dzieci przedszkolne i wnuczęta z klas I – III, w tym uczestniczące w zespole Bogutki. Przedstawiły one swoim babciom i dziadkom  wzruszające wiersze, zabawne piosenki okolicznościowe, układ gimnastyki artystycznej. Szanowni goście obejrzeli także barwne pokazy taneczne - taniec śląski oraz polkę lubelską. Występ zakończyło „Sto lat” grane na dzwonkach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dostojna publiczność ze wzruszeniem odbierała czułe słowa kierowane pod jej adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Frekwencja była wspaniała, dopisała jak co roku. Rodzice naszych pociech przygotowali dla czcigodnych gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez życzenia, wiersze, piosenki, tańce czy upominki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.                                                                                                                                            

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wzruszającą, zabawną i sympatyczną uroczystość.                                                                                   

                                                                                                               Organizatorzy
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO