r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Uczniowie klas III- VI w Krakowie i Wieliczce 27.05.2015

Uczniowie klas III- VI w Krakowie i Wieliczce

W radosnych nastrojach, pomimo pochmurnego nieba, wyruszyliśmy w czwartek 22 maja na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

 Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopalni Soli „Wieliczka”. Podziemna trasa wywarła na wszystkich wielkie wrażenie. Najbardziej zachwyciła nas Kaplica św. Kingi. W chwilę zadumy wprowadziła nas kompozycja Fryderyka Chopina i towarzysząca świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.
Drugiego dnia odwiedziliśmy „królewski gród”. Wawel- dawna siedziba polskich władców wciąż budzi w zwiedzających respekt i szacunek swym majestatem oraz wspaniałością. Z uwagą obejrzeliśmy wnętrze Katedry i Groby Królewskie, a później wąskimi schodami wspięliśmy się do dzwonu Zygmunta. Wszyscy dotknęli jego serca z nadzieją na spełnienie w ten sposób swojego życzenia. Z Wawelu wyruszyliśmy na zwiedzanie Starego Miasta. Długa trasa (Planty, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius) była wspaniałą lekcja historii, którą odczuły nasze nogi. Po smacznym obiedzie i długim spacerze przez krakowskie ulice dotarliśmy do autokaru. Z żalem opuszczaliśmy Kraków. Jeszcze tyle byłoby tu do obejrzenia! Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Bogucina. Dziękujemy państwu Koziejom- rodzicom jednej z uczestniczek wycieczki za podarowaną wodę do picia, która w powrotnej drodze bardzo się przydała.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO