r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 23.10.2015

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Bogucinie, 14 października odbyły się dwie ważne uroczystości- ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Garbów pan Kazimierz Firlej, zarząd Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi.

Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali w programie artystycznym swoje umiejętności recytatorskie i wokalno-taneczne. Swoim występem wzbudzili radość i podziw wśród zebranych, tym samym udowadniając, iż są gotowi zostać w 100% uczniami- pilnymi i obowiązkowymi. Po tych deklaracjach z wielkim przejęciem złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Anna Wójcik pasowała pierwszaków na uczniów dużym drewnianym ołówkiem i wręczyła pierwszy ważny dokument- legitymację szkolną. Wójt gminy Garbów wręczył pierwszakom Pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia. Mali bohaterowie uroczystości otrzymali również życzenia i upominki od Rady Rodziców i swoich ukochanych Rodziców, którzy również zadeklarowali pomoc i wsparcie nauczycielom w edukacji swoich pociech.

Po ślubowaniu rozpoczęła się druga ważna uroczystość - Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym przybliżyli historię tego ważnego święta. Ukazali też życie szkoły „na wesoło”.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim  pracownikom szkoły i uczniom serdeczne życzenia z okazji święta. Miłym akcentem tej części uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust  Pana Wójta. W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Skwarek. Wręczyła pracownikom szkoły wspaniały tort w kształcie otwartej  księgi  i zaprosiła  na słodki poczęstunek. 

Uroczystość ślubowania z pewnością na zawsze zostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców. Te miłe chwile zostały utrwalone pamiątkowymi zdjęciami.
« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO