r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Przygoda w świecie minerałów i nie tylko! 24.02.2021

Przygoda w świecie minerałów i nie tylko!

We wtorek 2 lutego 2021 r. wspólnie z klasą pierwszą pojechaliśmy na długą i wyczekiwaną wycieczkę do Nowego Gaju. A uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w niej kilka dni później.

    Główną atrakcją naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Minerałów w Młynie „Hipolit”. Podczas lekcji obejrzeliśmy bogatą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów, dowiedzieliśmy się jak zbudowana jest Ziemia, w jaki sposób szukać tych skamieniałości i gdzie one występują w Polsce. Wielu eksponatom mogliśmy przyjrzeć się z bliska i dotknąć. Byliśmy zachwyceni ich wyglądem.
Potem pojechaliśmy na kulig. Konie dzwoniąc janczarami przenosiły nas w świat baśni. Co chwilę przyspieszały lub zwalniały. Dzieci krzyczały z radości albo ze strachu. Las w blasku słońca, przyozdobiony śniegiem, wyglądał bajecznie. Mogliśmy nawet zobaczyć tropy różnych zwierząt. Pan woźnica pozwolił nam pogłaskać konie.
Po długiej przejażdżce, głodni poszliśmy posilić się ciepłymi i przepysznymi kiełbaskami, upieczonymi nad ogniskiem.
Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu były zabawy na górce pełnej śniegu. Szaleństwu nie było końca! Każdy zjeżdżał na czym mógł: na worku, jabłuszku, kolanach, brzuchu! Niektórzy lepili bałwana lub robili aniołki na śniegu. Nie obyło się bez bitwy na śnieżki.
Na zakończenie naszej wizyty w Młynie „Hipolit” mogliśmy zakupić drobne pamiątki.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. 


                                                                                      

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO