r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Palcem po mapie,  czyli podróże małe i duże 24.04.2024

Palcem po mapie, czyli podróże małe i duże

17 Kwietnia w naszej szkole odbył się dzień poznania kultur, którego celem było przybliżenie naszym uczniom różnorodności kulturowej. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali ciekawostki dotyczące naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

Klasa pierwsza zabrała nas do najbardziej zróżnicowanego językowo i kulturowo kraju w całej Afryce przy dźwiękach djembe i klekotów przenieśliśmy się do gorącej Kenii, gdzie mogliśmy spróbować pachnących chapati, czyli chlebków podobnych do naszych podpłomyków. Pozostając w gorących polirytmicznych dźwiękach przenieśliśmy się do Hiszpanii, gdzie grupa naszych pięciolatków zapoznała nas z  świętem  La Tomatina, prosto z  Buñol i rozpoczęła bitwę na pomidory. Nasza podróż objęła również Kraj Kwitnącej Wiśni, nauczyliśmy się japońskich liczebników, następnie wyruszyliśmy szlakiem tulipanów         i znaleźliśmy się tuż przy holenderskich wiatrakach. Francja przywitała nas pachnącymi croisantami z przepyszną czekoladą niemal równą tej, z której słynie Belgia. Klasa szósta przybliżyła nam historię niemieckiej motoryzacji a sześciolatki wprowadziły nas na Olimp .

Punkt kulminacyjny naszej podróży stanowiło spotkanie z gościem specjalnym, czyli wolontariuszką z Nigerii, która sprawdziła giętkość naszych języków stawiając nam wyzwanie powtarzania łamańców językowych w Igbo. Nauczyliśmy się rówież kilku tańców narodowych z Nigerii. To był bardzo intensywny dzień, a my mamy apetyt na więcej kulturowych podróży.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO