r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” 18.11.2020

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju.

   Wśród nich byliśmy i my. „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, którzy będą we wtorek w szkole czy przedszkolu, zaśpiewali hymn wspólnie w danej grupie. Zaś tych, którzy uczą się na odległość, zachęcało „do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line”. 10 listopada 2020 r. o godz. 11.11.  odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy w formie on-line z uczniami klas I-VIII.
   Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w szkole. Dzięki nowoczesnej technologii klasa V uczestniczyła w wydarzeniu tak, jakby byli z nami na holu szkolnym.
   Wszystkie dzieci pięknie się przygotowały do uczczenia Święta Niepodległości. Swoją postawą pokazały, że wolna ojczyzna jest wartością, o którą zawsze powinniśmy dbać i być z niej dumni.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO