r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
IV Międzyszkolny Konkurs z cyklu „Wielcy Polacy”  - 29 listopada 2019 16.12.2019

IV Międzyszkolny Konkurs z cyklu „Wielcy Polacy” - 29 listopada 2019

Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa

Jeden z najsłynniejszych cytatów Juliusza Słowackiego był mottem konkursu „Wielcy Polacy” organizowanego przez naszą szkołę i Bibliotekę Gminną im. B. Pietraka w Garbowie już po raz czwarty. Tegoroczna edycja została poświęcona Juliuszowi Słowackiemu.

Tradycyjnie do uczestnictwa w konkursie zaproszono wszystkie szkoły z gminy Garbów. Uczniowie klas VII –VIII  musieli się wykazać wiedzą z zakresu życia i twórczości poety oraz znajomością jego utworów. Wszyscy uczestnicy w trzyosobowych zespołach rzetelnie się przygotowali i wspaniale odpowiadali na pytania. Do pracy w komisji zaproszono panią Barbarę Wojtaś – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Słowackiego w Lublinie oraz panią Urszulę Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Uczestnikom i gościom towarzyszyła wystawa o Juliuszu Słowackim, przygotowana przez panią Jadwigę Flisiak z GBP w Garbowie i Filii w Bogucinie. Na sztalugach można było obejrzeć kopie reprodukcji rysunków wieszcza, portrety jego krewnych i przyjaciół oraz zapoznać się z kalendarium życia poety.
W oczekiwaniu na werdykt jury wszyscy delektowali się słodkim poczęstunkiem.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce zdobyły aż trzy szkoły:
Szkoła Podstawowa w Garbowie
Szkoła Podstawowa w Przybysławicach
Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej

II miejsce
Szkoła podstawowa w Leścach

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Bogucinie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów oraz zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy o innych wielkich Polakach. A nasz język, jak mówił poeta, niechaj będzie piękny jak aniołów mowa. Zapraszamy za rok!

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO