r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO PIERWSZAKÓW 19.10.2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO PIERWSZAKÓW

Dnia 13.10.2017 r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszej. Tego dnia odbył się również uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 W poczet uczniów Szkoły Podstawowej przyjęto 21 pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Garbów – Pan Kazimierz Firlej , dyrektor- Krystyna Drozd, przedstawiciele Rady Rodziców - pani Mariola Rybkowska, pani Jolanta Stępnicka, pani Marta Paruch. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, w szkole oraz w drodze do szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Anna Wójcik. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.  Dzieci otrzymały również prezenty i odblaski, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drodze. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.Następnie zaproszeni goście, nauczyciele i  uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie podziękowali nauczycielom za trud przekazywania wiedzy i pracę wychowawczą oraz życzyli satysfakcji i sukcesów w dalszej pracy.
Jak co roku Dyrektor Szkoły oraz Wójt Gminy Garbów przyznali nagrody nauczycielom wykazującym się szczególnym zaangażowaniem w życie szkoły.
Gratulujemy!

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO