r. Imieniny:  A A A

Szkoła Podstawowa
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie

„Dajmy dzieciom miłość, żeby łez nie było” - Wanda Chotomska
      
225 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 27.04.2016

225 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. Dzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas starszych przedstawili inscenizację przeplataną pieśnią i muzyką nawiązującą do wydarzeń sprzed lat. Aby poczuć atmosferę tamtych dni, młodzi aktorzy wcielili się w postacie sprzed 225 lat. Znalazł się wśród nas król Stanisław Poniatowski oraz jego postępowi sprzymierzeńcy domagający się reform.

Za piękną lekcję historii dziękujemy uczniom, wychowawczyni klasy szóstej oraz nauczycielom: muzyki i plastyki za artystyczną oprawę uroczystości.

« Powrót
© Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO