Przygoda z drukarką 3D 18.01.2023

Przygoda z drukarką 3D

W ramach projektu szkoła pozyskała również drukarkę 3D na której można drukować różne elementy. Uczniowie zostali zapoznani z obsługą jak też z zachowaniem szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa podczas wydruku, gdyż powstaje bardzo wysoka temperatura i można się poparzyć.

Na zajęciach informatyki odbywały się prace projektowe 3D w pracowni komputerowej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu projektów. Wcześniej zostali szczegółowo zapoznani z całym procesem druku, planowaniem, szczegółową dokładnością obliczeń oraz z wadami błędnego obliczenia. Na tych zajęciach emanowało skupienie, motywacja, dążenie do celu jak też zaskoczenie z końcowego wyniku.