Tydzień Bajek Polskich 26.11.2020

Tydzień Bajek Polskich

W dniach 16-20 listopada przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim projekcie Tydzień Bajek Polskich.

Celem projektu było promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców, ale także rozwijanie twórczej inwencji dzieci, budzenie ciekawości poznawczej i fantazji dzieci.
Przedszkolaki zaprzyjaźniły się z Misiem Uszatkiem, odbywały podróże z Bolkiem i Lolkiem, pomagały Reksiowi, oglądały teatrzyk cieni, przypominając sobie Legendę o Smoku Wawelskim. Wykonując zadania zawarte w projekcie dzieci poznały sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ćwiczyły samodzielność, zaradność, dyscyplinę.
„Miś Kudłatek", "Bolek i Lolek", "Reksio" i "Porwanie Baltazara Gąbki" to bajki, które bawią i uczą od pokoleń, dlatego warto przybliżać je najmłodszym.