Cyfrowa biblioteka dla uczniów 21.01.2021

Cyfrowa biblioteka dla uczniów

Audiobooki lektur i klasyki literatury są już dostępne online.

Być może część uczniów już korzystała z zasobów internetu, aby przeczytać zadaną lekturę lub wybraną przez siebie książkę.
Kuratorium Oświaty w Lublinie udostępniło link do zasobów Biblioteki Narodowej, gdzie znajduje się około 212 książek.
Dostęp dla uczniów, rodziców i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury te mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

Poza tym nasza biblioteka szkolna jest otwarta w każdy wtorek (g. 9.30-14.00) i środę (11.30-14.00). Zapraszam.

Eliza Piwko