Sukcesy w konkursie recytatorskim “Kolorowy balonik” 09.05.2023

Sukcesy w konkursie recytatorskim “Kolorowy balonik”

Wiosna to zawsze dobry pretekst do spotkania z poezją. Jak co roku Szkoła Podstawowa w Leścach zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski “Kolorowy balonik”.  Uczestnicy mieli przygotować recytację wybranego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy. Szkołę Podstawową w Bogucinie reprezentowało troje uczniów z klas I-III: Daria Mrozek, Lena Rybkowska i Szymon Kucharzyk. Z klas starszych wystąpiło czworo recytatorów: Zuzanna Szewczyk, Natalia Szlachetka, Wiktoria Kapica i Mikołaj Skałecki.

Z radością informujemy, że uczeń z klasy VIII Mikołaj Skałecki, prezentując wiersz Wisławy Szymborskiej “Sen starego żółwia”, zajął I miejsce i przeszedł do powiatowego etapu konkursu. Dwie uczestniczki otrzymały wyróżnienie: Daria Mrozek (kl. I) za wygłoszenie wiersza Jana Brzechwy “Kwoka” i Natalia Szlachetka (kl. V) za recytację bajki Ignacego Krasickiego “Czapla, ryby i rak”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.