Pokazy historyczne 2019 15.10.2019

Pokazy historyczne 2019

Trzeciego października 2019 r. gościła u nas grupa, która zaprezentowała uczniom wyjątkowy pokaz historyczny dotyczący II wojny światowej.

Uczniowie wysłuchali bardzo interesującej prelekcji dotyczącej walki Polaków z dwoma okupantami: niemieckim i sowieckim.Dzieci i młodzież mogli obejrzeć oraz przymierzyć mundury polskich żołnierzy walczących w różnych formacjach zbrojnych w czasach okupacji.
Poznali róże rodzaje uzbrojenia:pistolety, broń maszynową (np. MP40 Schmizer), karabiny (AK47), granaty, a także wojskowe przedmioty codziennego użytku.
A szkolne dziewczyny zamieniły się w sanitariuszki w białych fartuchach i opatrywały rany zranionym żołnierzom.
Dzięki tym pokazom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę historyczną i różne typy broni.