Kolejny koncert Filharmonii 05.03.2020

Kolejny koncert Filharmonii

W dniu 02.2020r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w kolejnym już koncercie przygotowanym przez artystów Filharmonii Lubelskiej i Centrum Rozwoju Dziecka w Lublinie.

Tego dnia odwiedziła nas pani dr Kichalska - Miodek, która zdradziła nam sposób na zachowanie dobrego zdrowia zimą. Na długie chłodne wieczory niezastąpiona okazała się herbatka z miodem i cytryną. Pani doktor przypomniała dzieciom jak należy dbać o higienę oraz jak zdrowo się odżywiać. Zmierzyła dzieciom temperaturę, wytarła nosy oraz osłuchała stetoskopem.
Dzieci  poznały też  ksylofon. To nie nazwa lekarstwa na przeziębienieale instrumentu muzycznego z rodziny idiofonów. Do tej samej rodziny należą dobrze znane naszym uczniom dzwonki, zwane cymbałkami.

Uczniowie brali aktywny udział w tej wspaniałej lekcji muzyki, podrygując w rytm zimowych melodii. Kolejny koncert już w marcu!

Filharmonia

Opis galerii