Programować każdy może ... 10.06.2018

Programować każdy może ...

W bieżącym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym realizowanym we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim „Zajęcia programowania z wykorzystaniem aplikacji Scratch”. Uczniowie klas I – III uczyli się podstaw programowania korzystając z zasobów strony Godzina kodowania oraz wykorzystując język Scratch 2.0. Nauka przeprowadzona została w II semestrze w każdej z klas w wymiarze 28 godzin lekcyjnych. Uwieńczeniem zajęć był wyjazd na KUL, gdzie dzieci zapoznane zostały z dalszymi możliwościami rozwijania swych umiejętności w zakresie kodowania. Miały również możliwość zwiedzenia uniwersytetu.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili lubelskie pomniki na Placu Litewskim, Stare Miasto oraz obejrzeli wystawę malarstwa i archeologii na Zamku Lubelskim. Wiele radości sprawiło im podziwianie naszego miasta z zamkowej baszty.